نماینده مردم فارسان در مجلس: نخواهیم گذاشت چهارمحال و بختیاری در مسئله آب قربانی

نماینده مردم شهرستان های، فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان چهارمحال و بختیاری با پشتوانه مردمی مانع اعمال زور و قدرت‌ها خواهند شد، گفت: ما در مقابل آن کسانی که دیپلماسی منطق و کارشناسی را قبول ندارند با قدرت خواهیم ایستاد و نخواهیم گذاشت که استان چهارمحال و بختیاری قربانی این ظلم ها و سیاسی بازی بشود.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران)ایسنا (-منطقه چهارمحال و بختیاری- حمیدرضا عزیزی 28 فروردین ماه در تجمع مردم چهارمحال و بختیاری در اعتراض به احداث تونل گلاب 2 و بهشت آباد، با اشاره به بصیرت و بیش بالای مردم این استان در همه عرصه‌ها، تصریح کرد: مردم ما در همه عرصه ها نشان دادند که همیشه از مسئولان جلوتر و پیشگام تر بوده و هستند و اجازه نخواهند داد که منافعشان پیمال شود.

تنها هدف مردم چهارمحال و بختیاری از اعتراضات دفاع از حق پایمال شده خودشان است

وی این حرکت را بر اساس یک ساختار اجتماعی و قانونی دانست و گفت: مردم بر اساس یک دغدغه اجتماعی و قانونی اقدام به این اجتماع کرده اند و تنها هدفشان نیز دفاع از حق پایمال شده خودشان است.

عزیزی مردم را بازوان قدرتمند مسئولان در حل مشکل و معضل آب عنوان و تصریح کرد: حمایت‌های بی دریغ مردم از حقوق خود به همگان ثابت کرد که این مردم نه با احساسات زودگذر بلکه با روشنفکری و آگاهی تمام، از حق خود دفاع می کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان و مردم استان در مسئله آب نگاهی دیپلماسی و کارشناسی داشته و دارند تصریح کرد: در دولت قبل و دولت فعلی بیش از 8 جلسه با وزیران نیرو برگزار شد و مشکلات و دلایل منطقی برای اثبات غیرقانونی و غیر کارشناسی این طرح‌ها بیان شد.

مسئولان چهارمحال و بختیاری با پشتوانه مردمی مانع اعمال زور و قدرت‌ها خواهند شد

عزیزی با تاکید بر اینکه نمایندگان استان و استاندار به صورت هوشمندانه و قانونی پیگیر حل مشکل آب استان هستند افزود: مسئولان استان تمام تلاش خود را برای مقابله با حداث تونل‌ها به صورت شبانه روزی به کار گرفته اند و بر اساس اصول قانونی و کارشناسی و با پشتوانه مردمی مانع اعمال زور و قدرت‌ها خواهند شد.

وی به مصوبات شورای عالی آب اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی آب و یک کارکارشناسی مقرر شد که احداث تونل به طول 64 متر حذف و انتقال آب به صورت پمپاژ صورت بگیرد.

با احداث تونل بهشت آباد چهارمحال و بختیاری به یک استان کویری تبدیل می‌شود

عزیزی با بیان اینکه در ارتباط با بهشت آباد نیز احداث تونل به تصویب نرسید تصریح کرد: انتقال آب به صورت تونل موجب ایجاد تغییرات مسایل زیست محیطی و اکوسیستم در چهار شهرستان استان ما و خشک شدن چشمه‌ساران و گیاهان و تبدیل شدن آنها به کویر و بروز گرد و غبار می‌شود و استان چهارمحال و بختیاری به یک استان کویری تبدیل خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه انتقال آب باید بر اساس عدالت و حق آبه هر استان تقسیم شود گفت: در توزیع آب باید حق آبه کشاورزان و شیلات و ماهیان سردابی ما لحاظ شود و سپس انتقال مازاد آب به استان های دیگر انتقال داده شود.

به وزارت نیرو تذکر می دهم که حقوق و منافع چهارمحال و بختیاری را حفظ کند

عزیزی با اشاره به رخنه نیروهای نفوذی استان همجوار به وزارت نیرو تصریح کرد: به وزارت نیرو تذکر می دهم که حقوق و منافع استان ما را حفظ کند و مصوبات شورای عالی آب را تا دور آینده اعمال کند در غیر اینصورت مردم حق خود را پس خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه مسئولان و مردم استان در مسئله آب هیچ گاه به دنبال سیاه نمایی نبوده و نیستند تصریح کرد: ما هیچ چیز جز قانون و دفاع از حق خود در جلسات و دیدار ها به مسئولان نگفته ایم و در این راستا از جان خود نیز در راه حفظ حقوق مسلم خود خواهیم گذشت.

عزیزی با تاکید بر اینکه در مقابل زورگویی و زیاده خواهی خواهیم ایستاد گفت: در مقابل آن کسانی که دیپلماسی منطق و کارشناسی را قبول ندارند با قدرت خواهیم ایستاد و نخواهیم گذاشت که استان چهارمحال و بختیاری قربانی این ظلم ها و سیاسی بازی بشود.

/ 0 نظر / 16 بازدید