اسکناس جدید داعش با عکس بن لادن

به نقل از العالم، کنگره بیداری عراق در بیانیه‌ای آورده است: "احمد ابوریشه" رئیس کنگره بیداری عراق در جریان بحث و بررسی مفاد طرح ارایه شده برای پایان دادن به بحران کنونی الانبار، تصویر یک اسکناس را نشان داد که گروه تروریستی "دولت اسلامی در عراق و شام" (داعش) در این استان منتشر کرده است.

وی افزود: داعش این واحد پول جدید را تحت عنوان دینار طراحی و در به اصطلاح "امارت الانبار" توزیع کرده است که در گوشه پایین سمت راست آن، عکس بن لادن در کنار نشان داعش چاپ شده است.

ابوریشه گفت: مبارزه با گروه داعش توسط ارتش و پلیس عراق با حمایت همه عشایر الانبار فارغ از نامگذاری‌های مختلف نظیر جنبش بیداری یا مانند آن صورت می‌گیرد زیرا تنها دغدغه عشایر، برقراری حاکمیت قانون و امنیت و حاکمیت دولت است.

 مردم و سران عشایر الانبار، از ارتش و پلیس عراق در سرکوب تروریسم و ریشه کن کردن داعش و پاکسازی الرمادی و فلوجه از شر آنان و دیگر گروهک‌های خفته حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

" احمد خلف الدلیمی" استاندار الانبار روز جمعه جزئیات "طرح صلح" برای حل بحران این استان را اعلام و تاکید کرد: بر اساس این طرح، ارتش از شهرها عقب نشینی می‌کند و همه تدابیر قانونی و قضایی علیه تظاهر کنندگان مسالمت جو متوقف می‌شود و یک میلیارد دلار به عنوان غرامت به شهروندان خسارت دیده اختصاص می‌یابد.

ارتش عراق با کمک عشایر و پلیس محلی از بیش از یک ماه قبل عملیات گسترده‌ای را برای پاکسازی استان الانبار از وجود القاعده آغاز کرده است. مسئولان عراقی بارها رژیم سعودی را به حمایت مالی و تسلیحاتی از القاعده در این کشور متهم کرده و خواستار توقف این کمک‌ها شده اند.

/ 0 نظر / 20 بازدید