در تجمع اعتراضی به ساخت تونل‌های غیرقانونی؛ نماینده مردم شهرکرد در مجلس خواستار

نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی ایستادگی در برابر کارهای خلاف و بی قانونی و زورگویی‌ها را از وزیر نیرو و دولتمردان خواستار شد و گفت: از وزیر نیرو و هیئت دولت به ویژه شخص رئیس جمهور انتظار داریم جلوی زیاده خواهی‌ها و کارهای خلاف را بگیرند، در غیر اینصورت مردم و مسئولان خود جلوی این تحرکات را خواهند گرفت.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران)ایسنا(-منطقه چهارمحال و بختیاری-سیدسعید زمانیان 28 فروردین ماه در تجمع مردم چهارمحال و بختیاری در اعتراض به احداث تونل گلاب 2 و بهشت آباد، این تجمع را نتیجه زورگویی و زیاده خواهی‌های مسئولان استان همجوار دانست و گفت: مسئولان به پشتوانه مردم جلوی اقدامات خلاف قانون را خواهند گرفت و اجازه نخواهند داد حق استان مظلوم و محروم چهارمحال و بختیاری پایمال شود.

وی با بیان اینکه مردم استان همانند دوران دفاع مقدس از منافع و حقوق حقه خود دفاع خواهند کرد، افزود: مردم استان همان گونه که در دوران دفاع مقدس ولایت مداری و از خودگذشتگی در پای نظام و انقلاب را ثابت کردند، اکنون نیز در برابر زورگویی‌ها و زیاده خواهی‌ها خواهد ایستاد و حتی جان خود را فدا خواهد کرد.

زمانیان با تاکید بر اینکه این اعتراضات و تجمعات تا متوقف شدن حفر تونل‌ها ادامه خواهد داشت، دفاع از حقوق مردم استان را تنها هدف از این تجمعات دانست و خاطرنشان کرد: برخی افراد تلاش می‌کنند از این موقعیت‌ها و تجمعات به نفع خود سوء استفاده سیاسی بکنند اما بدانند که این حرکت‌ها تنها با هدف دفاع از حقوق مردم استان بر پا شده است.

تونل‌های احداث شده هیچ گونه مجوز قانونی ندارند

وی با بیان اینکه تونل‌های احداث شده هیچ گونه مجوز قانونی نداشته است تصریح کرد: طرح احداث تونل گلاب 2 هیچ گونه مطالعات زیست محیطی، تخصیص اعتبارات کشوری، مصوبه هیئت دولت، مصوبه شورای عالی آب و مجوز قانونی 215 را ندارد و یک تخلف محسوس و آشکار است.

زمانیان با تاکید بر اینکه مسئولان کشور باید با بی قانونی و کارهای خلاف مقابله کنند، تصریح کرد: اگر بی قانونی در کشور رواج پیدا کند دیگر مقابله و جلوگیری از گسترش آن سخت خواهد بود و این آتش همگان را خواهد سوزاند و به یقین دیگر هیچ حرکتی در کشور صورت نخواهد گرفت و به سرانجام نخواهد رسید.

ما با احداث تونل های خلاف و غیر قانونی مخالف هستیم

وی با تاکید بر اینکه ما با مردم استان اصفهان هیچ گونه مشکلی نداریم، مخالفت اصلی را با احداث تونل و زورگویی‌ها مسئولان استان همجوار بیان و تصریح کرد: ما با زدن سد و انتقال آب مازاد که اگر وجود داشته باشد به شکل کارشناسی و منطقی مخالف نیستیم، ما با احداث تونل های خلاف و غیر قانونی مخالف هستیم.

زمانیان با بیان اینکه مردم و مسئولان استان جلوی احداث تونل ها خلاف را خواهند گرفت، تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان در جلسات متعدد با وزیر نیرو و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور  اعلام کرده اند که تونل گلاب 2 به دلیل عدم کار کارشناسی و آثار مخرب و جبران ناپذیر خلاف است و این مسئله برای همگان اثبات شده و مبین است.

آیا می‌شود در یک کشور دولت در دولت تشکیل شود؟

وی با طرح این سوال که مگر می شود در یک کشور دولت در دولت تشکیل شود؟ افزود: مگر می‌شود برخی استان های برخوردار قوانین اجرایی نظام و شورای عالی آب را زیر پا بگذارند و دولت‌ها را در راستای مصالح و خواسته‌های نامشروع و منفعت طلبانه خود همراه کنند؟ تمام مسئولان کشور از تخلف آشکار در ساخت تونل‌های گلاب و بهشت آباد مطلع هستند و باید جلوی این حرکت را بگیرند.

زمانیان تاکید کرد: تنها سخن ما با مسئولان کلان و استان همجوار این است که رودخانه زاینده رود، بهشت آباد و کارون باید تا ابد زنده و پاینده بماند.

وی ایستادگی در برابر کارهای خلاف و بی قانونی و زورگویی ها را از وزیر نیرو و دولتمردان درخواست کرد و گفت: از وزیر نیرو هیئت دولت به ویژه شخص رئیس جمهور انتظار داریم جلوی زیاده خواهی‌ها و کارهای خلاف را بگیرند در غیر اینصورت مردم و مسئولان خود جلوی این تحرکات را خواهند گرفت.

زمانیان با بیان اینکه وزیر نیرو در جلسه شورای عالی آب اعلام کرد که احداث تونل گلاب 2 و بهشت آباد خلاف است افزود: اگر این اقدام خلاف است چرا جلوی آن نمی گیرید؟ وزیر نیرو باید جلوی این اقدام خلاف را بگیرد.

مردم و مسئولان چهارمحال و بختیاری سرسوزنی از حق خود کوتاه نخواهند آمد

وی با تاکید بر اینکه مردم و مسئولان استان سرسوزنی از حق خود کوتاه نخواهند آمد افزود: ما تا آخرین نفس در مقابل زورگویی ها و اقدامات خلاف خواهیم ایستاد و حتی جان خود را در این راه فدا خواهیم کرد.

زمانیان با اشاره به سخن منطقی و کارشناسی مردم و مسئولان استان تصریح کرد: اگر بی منطقی و بی توجهی نسبت به کارهای خلاف استمرار پیدا کند ما نیز از اعتبارت استانی خود برای احداث تونل و سد تنگزی استفاده خواهیم کرد و یک انحراف در آب رودخانه ایجاد خواهیم کرد.

وی افزود: مردم و مسئولان این استان هم صدا و یکپارچه از هر اقدامی برای احقاق حقوق خود بهره می‎گیرند و حتی در این راه از جان خود نیز می‎گذرند.

/ 0 نظر / 55 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.